חבר למען הקהילה: הדרך שלנו לתת בחזרה

לנו בקבוצת חבר חשוב לתרום בחזרה לקהילה על מנת להרחיב את מעגלי השפע והנתינה. לכן בחרנו להתמקד בשלושה פרויקטים חשובים שמאפשרים לנו לעשות בדיוק את זה.

התכנית לקידום ולשילוב בתעסוקה

התכנית לקידום ולשילוב בתעסוקה

התכנית היא תוצר של שיתוף פעולה מאוד מיוחד בין קבוצת חבר לארגון "בעצמי" הפועלת לקידום ולשילוב בתעסוקה של אוכלוסיות מעוטות-הזדמנויות.

המומחיות שלנו בהון אנושי והיכרותנו העמוקה את שוק העבודה תאפשר לנו לסייע לבוגרי הארגון לקבל הזדמנות לבחור כיצד להשתלב בשוק העבודה. במסגרת שיתוף הפעולה נחבר בין בוגרי 'בעצמי', כוח אדם מקצועי ומחויב, לבין חברות מגייסות שמעוניינות לקדם אצלן בארגון העסקה מגוונת ומכילה ולחרוט על דגלן ערכים של קבלה ופתיחות. במקביל, עובדי קבוצת חבר ילוו את משתתפי הפרויקט כמנטורים בתהליכים מקצועיים ואישיים, בקונסטלציה של ייעוץ אישי ושל סדנאות קבוצתיות.

אנחנו רואים זאת כזכות גדולה להוביל פרויקט מסוג זה, שמביא עמו פוטנציאל עצום ליצירת ערך משותף הן לארגון, הן לקהילה והן לנו, כקבוצה וכאינדיבידואל.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לשירי וייס: shirik@hever.co.il

המלגה ע

המלגה ע"ש "יוחנן גולדמן"

המלגה על שם יוחנן גולדמן מוענקת מדי שנה לסטודנטים מצטיינים לתואר שני בלימודי בלשנות באוניברסיטת תל-אביב ומסייעת להם להתרכז בלימודים ולא (רק) בפרנסה. המלגה אפילו מאפשרת לסטודנטים להתנדב בעצמם, מה שיוצר שרשרת נתינה מרגשת:

"המלגה ע"ש יוחנן גולדמן מסייעת לנו גם בפעילות מחוץ לגבולות הקמפוס. יחד עם כמה שותפים נוספים מהחוג לבלשנות, ייסדנו עמותה בשם 'מפתחות' שמטרתה ללמד בלשנות בבתי ספר הנמצאים בפריפריה הכלכלית-חברתית… זוהי השנה הראשונה לפרויקט וכולנו מקווים להרחיבו בהמשך. אין ספק שהמלגות שהענקתם לנו מאפשרות לנו גם לתרום לקהילה".

(מתוך מכתב התודה של הזוכות במלגה: נעה, שיא, ויעל)

"שמי נתנאל וברצוני להודות לך מקרב לב על החלטתך להעניק לי מלגת סיוע כלכלי ע"ש יוחנן גולדמן ז"ל. מלגה זו תאפשר לי להמשיך את לימודיי לתואר השני בחוג לבלשות באוני' ת"א. לולא תמיכתך, לא הייתי יכול להמשיך בלימודיי ... נדיבותך הרבה תסייע בידיי להתרכז בלימודי התואר השני בבלשנות ולהתמקד בפיתוח נושא המחקר שבחרתי."

(מתוך מכתב התודה של הזוכה במלגה: נתנאל)